top of page

Kaip galite pagerinti kepenų veiklą


Kepenys – savotiškas žmogaus kūno detoksikatorius. Tai antras didžiausias mūsų organas, atliekantis daugybę skirtingų funkcijų: jos reguliuoja mūsų antsvorį bei hormonų kiekį, dalyvauja virškinimo procese, pašalina bakterijas iš kraujo, padeda kūnui pasisavinti naudingąsias maistines medžiagas, stiprina imuninę sistemą ir degina riebalus.

Kepenų būklei daugiausia įtakos turi žmogaus gyvenimo būdas ir mityba. Šio organo veiklą trikdo piktnaudžiavimas riebiu ir keptu maistu, kečupais, kitais padažais, dešromis, dešrelėmis, alkoholiu. Kepenų sveikatai kenkia dietos, stresas, nejudrus gyvenimo būdas.

Sutrikus kepenų veiklai pirmiausia atsiranda

-sunkumo jausmas dešinėje kūno pusėje po šonkauliais,

-kartumas burnoje,

-odos perštėjimas,

-spuogai,

-vidurių užkietėjimas

-Nepaaiškinamas nuovargis

Jeigu vakare ramiai leidote laiką, naktį užtektinai miegojote, ryte sveikai papusryčiavote ir vis tiek jaučiatės labai pavargę, gali būti, kad sutriko kepenų veikla. Tuomet gali rastis lėtinis nuovargis, mažėti darbingumas, seksualinis potraukis, sutrikti kognityvinės funkcijos. Taip yra dėl to, kad viena iš kepenų funkcijų – organizmą aprūpinti energija. Šis organas gliukozę paverčia glikogenu, kurį panaudoja vėliau.

Kai organizmui reikia energijos, kepenys glikogeną vėl gali išlaisvinti ir paversti reikiamais kūno „degalais“. Be to, kai organizmui stinga angliavandenių – pagrindinio energijos šaltinio – kepenys jų gali daugiau išgauti iš riebalų ir baltymų. Sutrikus šio organo veiklai, sutrinka ir organizmo aprūpinimas „degalais“. Tuomet pradeda kamuoti nuovargis ir lėtinis stresas.

Galiausiai atsiradus kepenų problemoms, organizmui tenka labiau pasistengti, norint išsaugoti visas gyvybines funkcijas. Todėl jis išeikvoja daugiau jėgų, be to, prireikia daugiau laiko atsigauti.

Labai svarbu tinkamai rūpintis kepenimis, atidžiai stebėti organizmo būklę, nes kepenų veiklos sutrikimai gali sukelti rimtų ligų.

Blogiausia, kad retas šiuos sutrikimus pastebi anksti, nes kepenyse nėra skausmo receptorių, todėl sutrikus šio organo veiklai nejaučiame skausmo. Visgi problemas išduoda kiti organizmo simptomai ir laiku juos pastebėjus kepenų funkcijas galima atkurti net be vaistų. Šis organas unikalus tuo, kad pakeitus gyvenimo būdą greitai regeneruojasi.

Kaip padėti kepenims?

Kepenų funkcijos normalizavimas

VesselTIDE PLUS -1 kapsulė ryte

LiverTIDE PLUS -1 kapsulė vakare

Kepenų sveikata yra mūsų pačių rankose. Nuo to, ką ir kaip mes valgysime, kaip kovosime su stresu, ar sugebėsime išsaugoti gerą savijautą, priklausys ir kepenų veikla, o tai yra svarbiausia mūsų organizmo laboratorija.


Comments


Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Тегов пока нет.
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page