Kokiais simptomais pasireiškia venų varikozė?
Paviršinių venų išsiplėtimas, arba varikozė, – tai labiausiai paplitusi kraujagyslių liga pasaulyje. Venų varikoze serga nuo 25 iki 28 procentų suaugusiųjų moterų ir 15 procentų vyrų. Ši liga dažnesnė tarp gimdžiusiųjų moterų, pasireiškia nėštumo metu, pagimdžius, menopauzės metu. Paviršinių venų kamienai ir jų šakos dažniausiai išsiplečia dėl įgimto venos vidurinio sluoksnio silpnumo ir vožtuvų nesandarumo. Šios struktūros silpnėja ir metams bėgant, todėl daugiausia sergančiųjų šia liga yra vyresni nei 50 metų. Svarbu laiku išsitirti kojų venas ir nustatyti pažeistos venos spindį bei vožtuvų funkciją.
Iš pradžių stebimos tik išsiplėtusios kojų venos, o simptomai atsiranda vėliau. Dauguma ligonių, ypač moterų, į gydytojus kreipiasi dėl kosmetinio efekto. Pagrindiniai venų varikozės simptomai yra šie: * Apsunkusios, pavargusios, ypač vakare, kojos. * Nuolatinis varginantis diskomfortas, sunkumo jausmas stovint, sėdint. * Kojų skausmas, deginimas ar mėšlungis. * Paviršinių venų išsiplėtimas, mazgai. * Apatinės galūnės patinimas (edema). * Rudos pigmentinės dėmės, odos atrofija, egzema. * Opos. * Venų uždegimas (tromboflebitas). * Moterims menstruacijų metu gali pradėti skaudėti išsiplėtusių venų sritys. Nėštumo metu venos išsiplečia daugiau ir dažnai nebesumažėja pagimdžius.
Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenis, venų ligos įtrauktos į „civilizacijos ligų“ sąrašą. Pagrindinės lėtinio venų nepakankamumo priežastys yra venų varikozė ir persirgta giliųjų venų trombozė. Vis dėlto, normalaus venų vožtuvų darbo ir kraujo tekėjimo jomis sutrikimas ne visada susijęs su liga, tai gali atsirasti nėštumo metu, esant nutukimui, ilgų kelionių ir skrydžių metu, vartojant vaistinius preparatus (kontraceptikus). Didžiausią riziką turi žmonės ilgą laiką būnantys vertikalioje padėtyje (gydytojai, pardavėjai, kirpėjai ir kt.). Plačiai paplitęs pavargusių kojų sindromas - akivaizdi varikozė, kai skystis kaupiasi audiniuose, kojos ištinsta, jaučiamas diskomfortas. Nuo varikozinio tiesiosios žarnos susirgimo (hemorojus) kenčia apie 80% suaugusių gyventojų planetoje, tačiau tik vienas iš keturių ieško pagalbos, nors liga yra pavojinga įvairiomis komplikacijomis.
Šiuolaikinių aukštųjų technologijų kurinys - daugiakomponentinis peptidinis bioreguliatorius VesselTIDE PLIUS, praturtintas kompleksu komponentų , kurie išskirtinai veikia kraujagyslių sienelių ląsteles, ypač venų, siekiant atkurti jų pralaidumą ir tonusą.
Rekomenduojamas vartojimas esant:
Su amžiumi susijusių venų sienelių struktūros pokyčių prevencijai;
Kaip pagalbinė priemonė sergantiems varikoze;
Kaip pagalbinė priemonė prie hemorojaus ir tromboflebito;
Venų nepakankamumo profilaktika, susijusi su ilgai stovimu ant koju darbu, lėtiniu vidurių užkietėjimo profilaktika, vartojant kontraceptikus.
Comments